Selecteer een pagina
  1. Start
  2. /
  3. Diersoort
  4. /
  5. Ree
  6. /
  7. Factsheet 2022 – Ree

Factsheet 2022 – Ree

10 januari 2023

Ree

Capreolus capreolus

De ree is een zoogdier dat valt onder de hertachtigen.

Een mannetjes ree heet bok, een vrouwtje geit, een jong een reekalf en een groep een sprong.

De ree is het enige hoefdier met kiemrust. Dit wil zeggen dat de ongeboren vrucht zich pas later ontwikkelt waardoor de draagtijd verlengd is.

aantallen en spreiding in overijssel

Ree

Het ree komt voor in heel Overijssel. Inmiddels leven er naar schatting ruim 10.000 reeën in Overijssel. De groei van de populatie reeën lijkt zich inmiddels wat te stabiliseren doordat het ree bijna al het geschikte leefgebied in Overijssel gekoloniseerd heeft.

De aantallen voor de reeën zijn trendtellingen en op basis van Minimum number alive (Mna).

Aantallen totaal en per jaar

Aantallen en spreiding per WBE

Aantallen en spreiding per wbe per jaar

Standaard worden 10 items getoond. Dit kan uitgebreid worden door meer items te kiezen. Er kan gesorteerd worden op alle kolommen.

WBE nr.WBE naam20182019202020212022
15Heeten252204227378426
43Lonneker Losser575466613544590
46Holten126137109154179
57IJssellanden119738710694
66Hof van Twente424437452656568
108N-O Twente173500224730547
125Jachtvereniging Kampen6958437574
128Twickel369324340388265
151IJsselstreek Wijhe385320318429441
152ZO Twente406692568938859
157Lemelerberg265254205204255
162West Twente477397395405433
186Hugale242294264323325
229Noorder Vechtlanden151145156214219
232Salland-Midden399354408386355
240Dinkelstreek443392399408372
254Reestgebied386341314315300
268Zenderen196183190187211
282D Oldematen225252208272246
289Koerkamp164168178235223
290Tubbergen259288235325271
304Vechtstroom419319362336269
307Sallandse Heuvelrug419411383421406
317Ommen Den Ham355313290331330
321Steenwijkerwold301332267320262
330Vriezenveen230198191258278
352Tussen Grens & Vecht Akkerlanden174190156141177
363Noord Westhoek647655513719733
375t Achterveld3016067226181
388Weerribben356343325391343
396Tussen Vecht en Dedemsvaart330308302396314
402Zuider Vechtlanden260267220262217
Totalen9626977590091147310763

Geit en bok verhouding (g/b) in aantallen

Dit betreft de totaal aantallen per jaar en de gemiddelde geit/bok verhouding.

Dichtheden per WBE

De dichtheid is het aantal reeën per 100 hectare (ha.).

Aantallen, geit en bok verhouding (g/b) en dichtheid per wbe per jaar

Standaard worden 10 items getoond. Dit kan uitgebreid worden door meer items te kiezen. Er kan gesorteerd worden op alle kolommen.

G/b staat voor Geit/Bok verhouding en dh staat voor dichtheid. De dichtheid is het aantal reeën per 100 hectare (ha.).

WBE nr.WBE naam2018g/bdh2019g/bdh2020g/bdh2021g/bdh2022g/bdh
15Heeten2521.52.22041.51.42271.523781.52.74261.63
43Lonneker Losser5751.64.44661.53.66131.54.75441.54.25901.44.5
46Holten1261.71.91371.32.11091.31.61541.32.31792.12.7
57IJssellanden1191.40.7731.50.4871.50.51061.50.6941.40.5
66Hof van Twente4241.534371.43.14521.43.26561.44.65681.64
108N-O Twente1731.61.75001.44.92241.42.27301.47.15471.35.3
125Jachtvereniging Kampen691.70.9581.30.7431.30.6751.31741.51
128Twickel3691.44.23241.43.73401.43.93881.44.42651.53
151IJsselstreek Wijhe3851.72.23201.51.93181.51.94291.52.54411.32.5
152ZO Twente4061.62.46921.44.15681.43.49381.45.68591.45.1
157Lemelerberg2651.152541.54.82051.53.92041.53.82551.34.8
162West Twente4771.42.83971.32.33951.32.34051.32.44331.12.5
186Hugale2421.72.62941.23.22641.22.93231.23.53251.33.5
229Noorder Vechtlanden1511.411451.311561.312141.31.42191.41.4
232Salland-Midden3991.42.93541.63.14081.633861.63.43551.32.7
240Dinkelstreek4431.57.33921.86.43991.86.54081.86.73721.66.1
254Reestgebied3861.843411.83.53141.83.23151.83.23001.43.1
268Zenderen1961.72.81831.42.61901.42.71871.42.62111.43
282D Oldematen2251.322521.42.22081.41.82721.42.42461.72.2
289Koerkamp1641.41.91681.421781.42.12351.42.72231.52.9
290Tubbergen2591.62.22881.52.42351.523251.52.72711.22.3
304Vechtstroom4191.93.23191.72.53621.72.83361.72.62691.72.1
307Sallandse Heuvelrug41915.241115.138314.842115.34060.95.1
317Ommen Den Ham3551.54.13131.23.62901.23.43311.23.93301.23.8
321Steenwijkerwold3011.93.73321.54.12671.53.33201.53.92621.33.2
330Vriezenveen2302.52.31982.221912.21.92582.22.62781.52.8
352Tussen Grens & Vecht Akkerlanden1741.61.81901.621561.61.61411.61.51771.61.9
363Noord Westhoek6471.43.96551.53.95131.53.17191.54.37331.74.4
375t Achterveld301.30.61601.93.1671.91.32261.94.41811.63.5
388Weerribben3561.24.33431.34.13251.33.93911.34.73431.34.1
396Tussen Vecht en Dedemsvaart3301.53.33081.73.13021.733961.743141.63.1
402Zuider Vechtlanden2601.54.52671.24.62201.23.82621.24.52171.23.8
Totalen en gemiddelden96261.5397751.5390091.52.8114731.53.5107631.43.1

belang in overijssel

aanrijdingen reeën

In Overijssel vinden jaarlijks ca. 1.000 aanrijdingen met reeën plaats. Dit is ca. 10% van de getelde voorjaarsstand.

Aanrijdingen totaal per jaar

gemiddelde percentage aanrijding per jaar

percentage Aanrijdingen per WBE

aanrijdingen en percentage per wbe per jaar

Standaard worden 10 items getoond. Dit kan uitgebreid worden door meer items te kiezen. Er kan gesorteerd worden op alle kolommen.

Het percentage is het aantal aangereden reeën ten opzichte van het totaal aantal.

WBE nr.WBE naam2018%2019%2020%2021%2022%
15Heeten2082010167185287
43Lonneker Losser69127717951691178514
46Holten119129151415103017
57IJssellanden769121113151477
66Hof van Twente66165914631483138014
108N-O Twente29173163716375367
125Jachtvereniging Kampen233561481111
128Twickel59167824682046125019
151IJsselstreek Wijhe359461421753124610
152ZO Twente721877119316103118910
157Lemelerberg24934133417199249
162West Twente357369391041105312
186Hugale5221421441162894915
229Noorder Vechtlanden42284128362329143315
232Salland-Midden277351040102564011
240Dinkelstreek2661643383593910
254Reestgebied133144206165103
268Zenderen10513721112413199
282D Oldematen1362081899362
289Koerkamp27161710231334143214
290Tubbergen197331142182994215
304Vechtstroom317411333938113814
307Sallandse Heuvelrug37932837104010287
317Ommen Den Ham22629931113410258
321Steenwijkerwold186165145206114
330Vriezenveen31134824502644174516
352Tussen Grens & Vecht Akkerlanden23132312362327192916
363Noord Westhoek4163963985177711
375t Achterveld134330192131198179
388Weerribben728282154165
396Tussen Vecht en Dedemsvaart288341133113383812
402Zuider Vechtlanden21820721102392110
Totaal en gemiddelden93010103311109512110210114411

beheer in overijssel

afschot reeën

In het kader van de verkeersveiligheid worden in Overijssel reeën geschoten. Met als doel het aantal aanrijdingen met reeën in Overijssel te beperken.

Afschot totaal per jaar

Aantallen per jaar vs. afschot

Afschot per WBE

afschot per wbe per jaar

Standaard worden 10 items getoond. Dit kan uitgebreid worden door meer items te kiezen. Er kan gesorteerd worden op alle kolommen.

WBE nr.WBE naam20182019202020212022
15Heeten95887575123
43Lonneker Losser153195196196190
46Holten4560636367
57IJssellanden2836232327
66Hof van Twente204228228228197
108N-O Twente189181218218205
125Jachtvereniging Kampen000014
128Twickel140202198198179
151IJsselstreek Wijhe130139139139128
152ZO Twente252236250250244
157Lemelerberg8582858590
162West Twente151148145145146
186Hugale105119126126134
229Noorder Vechtlanden6353575771
232Salland-Midden15812312012089
240Dinkelstreek144169148148158
254Reestgebied113107126126117
268Zenderen9892909081
282D Oldematen77948787104
289Koerkamp7068747470
290Tubbergen9999123123116
304Vechtstroom138117121121114
307Sallandse Heuvelrug129124130130115
317Ommen Den Ham9995102102100
321Steenwijkerwold9911813813895
330Vriezenveen5960666668
352Tussen Grens & Vecht Akkerlanden5869707053
363Noord Westhoek5852484852
375t Achterveld6262737369
388Weerribben9895939394
396Tussen Vecht en Dedemsvaart123120139139150
402Zuider Vechtlanden7581787897
Totaal33973512362936293557