Selecteer een pagina
  1. Start
  2. /
  3. Ree
  4. /
  5. Factsheet 2021 – Ree

Factsheet 2021 – Ree

26 maart 2022

Ree

Capreolus capreolus

De ree is een zoogdier dat valt onder de hertachtigen.

Een mannetjes ree heet bok, een vrouwtje geit, een jong een reekalf en een groep een sprong.

De ree is het enige hoefdier met kiemrust. Dit wil zeggen dat de ongeboren vrucht zich pas later ontwikkelt waardoor de draagtijd verlengd is.

aantallen en spreiding in overijssel

Ree

Het ree komt voor in heel Overijssel. Inmiddels leven er naar schatting ruim 10.000 reeën in Overijssel. De groei van de populatie reeën lijkt zich inmiddels wat te stabiliseren doordat het ree bijna al het geschikte leefgebied in Overijssel gekoloniseerd heeft.

De aantallen voor de reeën zijn trendtellingen en op basis van Minimum number alive (Mna).

Aantallen totaal en per jaar

Aantallen en spreiding per WBE

Aantallen en spreiding per wbe per jaar

Standaard worden 10 items getoond. Dit kan uitgebreid worden door meer items te kiezen. Er kan gesorteerd worden op alle kolommen.

WBE nr.WBE naam20172018201920202021
15Heeten227252204227378
43Lonneker Losser646575466613544
46Holten80126137109154
57IJssellanden811197387106
66Hof van Twente361424437452656
108N-O Twente98173500224730
125Jachtvereniging Kampen4369584375
128Twickel266369324340388
151IJsselstreek Wijhe318385320318429
152ZO Twente359406692568938
157Lemelerberg177265254205204
162West Twente320477397395405
186Hugale230242294264323
229Noorder Vechtlanden159151145156214
232Salland-Midden421399354408386
240Dinkelstreek406443392399408
254Reestgebied299386341314315
268Zenderen186196183190187
282D Oldematen232225252208272
289Koerkamp212164168178235
290Tubbergen216259288235325
304Vechtstroom373419319362336
307Sallandse Heuvelrug372419411383421
317Ommen Den Ham256355313290331
321Steenwijkerwold211301332267320
330Vriezenveen176230198191258
352Tussen Grens & Vecht Akkerlanden167174190156141
363Noord Westhoek391647655513719
375t Achterveld413016067226
388Weerribben265356343325391
396Tussen Vecht en Dedemsvaart273330308302396
402Zuider Vechtlanden184260267220262
Totalen804696269775900911473

Geit en bok verhouding (g/b) in aantallen

Dit betreft de totaal aantallen per jaar en de gemiddelde geit/bok verhouding.

Dichtheden per WBE

De dichtheid is het aantal reeën per 100 hectare (ha.).

Aantallen, geit en bok verhouding (g/b) en dichtheid per wbe per jaar

Standaard worden 10 items getoond. Dit kan uitgebreid worden door meer items te kiezen. Er kan gesorteerd worden op alle kolommen.

G/b staat voor Geit/Bok verhouding en dh staat voor dichtheid. De dichtheid is het aantal reeën per 100 hectare (ha.).

WBE nr.WBE naam2017g/bdh2018g/bdh2019g/bdh2020g/bdh2021g/bdh
15Heeten2271.622521.52.22041.51.42271.523781.52.7
43Lonneker Losser6461.44.95751.64.44661.53.66131.54.75441.54.2
46Holten801.51.21261.71.91371.32.11091.31.61541.32.3
57IJssellanden811.10.51191.40.7731.50.4871.50.51061.50.6
66Hof van Twente3611.42.54241.534371.43.14521.43.26561.44.6
108N-O Twente981.411731.61.75001.44.92241.42.27301.47.1
125Jachtver Kampen431.60.6691.70.9581.30.7431.30.6751.31
128Twickel2661.533691.44.23241.43.73401.43.93881.44.4
151IJsselstreek3181.61.93851.72.23201.51.93181.51.94291.52.5
152ZO Twente3591.72.14061.62.46921.44.15681.43.49381.45.6
157Lemelerberg1771.53.32651.152541.54.82051.53.92041.53.8
162West Twente3201.61.94771.42.83971.32.33951.32.34051.32.4
186Hugale2301.72.52421.72.62941.23.22641.22.93231.23.5
229Nrd Vechtlanden1591.311511.411451.311561.312141.31.4
232Salland-Midden4211.33.13991.42.93541.63.14081.633861.63.4
240Dinkelstreek4061.46.74431.57.33921.86.43991.86.54081.86.7
254Reestgebied2991.73.13861.843411.83.53141.83.23151.83.2
268Zenderen1861.22.61961.72.81831.42.61901.42.71871.42.6
282D Oldematen2321.622251.322521.42.22081.41.82721.42.4
289Koerkamp2121.62.51641.41.91681.421781.42.12351.42.7
290Tubbergen2161.51.82591.62.22881.52.42351.523251.52.7
304Vechtstroom3731.62.94191.93.23191.72.53621.72.83361.72.6
307Sallandse Heuvelrug3720.84.741915.241115.138314.842115.3
317Ommen Den Ham2561.233551.54.13131.23.62901.23.43311.23.9
321Steenwijkerwold2111.72.63011.93.73321.54.12671.53.33201.53.9
330Vriezenveen1761.81.82302.52.31982.221912.21.92582.22.6
352Tussen Grens & Vecht 1671.21.81741.61.81901.621561.61.61411.61.5
363Noord Westhoek3911.62.36471.43.96551.53.95131.53.17191.54.3
375t Achterveld411.30.8301.30.61601.93.1671.91.32261.94.4
388Weerribben2651.23.23561.24.33431.34.13251.33.93911.34.7
396Tss Vecht Dedemsv2731.62.73301.53.33081.73.13021.733961.74
402Zuider Vechtlanden1841.53.22601.54.52671.24.62201.23.82621.24.5
Totaal/gemiddelden80461.52.596261.5397751.5390091.52.8114731.53.5

belang in overijssel

aanrijdingen reeën

In Overijssel vinden jaarlijks ca. 1.000 aanrijdingen met reeën plaats. Dit is ca. 10% van de getelde voorjaarsstand.

Aanrijdingen totaal per jaar

gemiddelde percentage aanrijding per jaar

percentage Aanrijdingen per WBE

aanrijdingen en percentage per wbe per jaar

Standaard worden 10 items getoond. Dit kan uitgebreid worden door meer items te kiezen. Er kan gesorteerd worden op alle kolommen.

Het percentage is het aantal aangereden reeën ten opzichte van het totaal aantal.

WBE nr.WBE naam2017%2018%2019%2020%2021% 
15Heeten2192082010167185
43Lonneker Losser5086912771795169117
46Holten151911912915141510
57IJssellanden457691211131514
66Hof van Twente68196616591463148313
108N-O Twente293029173163716375
125Jachtvereniging Kampen002335614811
128Twickel70265916782468204612
151IJsselstreek Wijhe591935946142175312
152ZO Twente34972187711931610311
157Lemelerberg241424934133417199
162West Twente501635736939104110
186Hugale3817522142144116289
229Noorder Vechtlanden26164228412836232914
232Salland-Midden39927735104010256
240Dinkelstreek174266164338359
254Reestgebied134133144206165
268Zenderen341810513721112413
282D Oldematen15613620818993
289Koerkamp26122716171023133414
290Tubbergen17819733114218299
304Vechtstroom421131741133393811
307Sallandse Heuvelrug441237932837104010
317Ommen Den Ham15622629931113410
321Steenwijkerwold63186165145206
330Vriezenveen32183113482450264417
352Tussen Grens & Vecht Akkerlanden23142313231236232719
363Noord Westhoek4211416396398517
375t Achterveld717134330192131198
388Weerribben62728282154
396Tussen Vecht en Dedemsvaart25928834113311338
402Zuider Vechtlanden20112182072110239
Totaal en gemiddelden9111193010103311109512110210

beheer in overijssel

afschot reeën

In het kader van de verkeersveiligheid worden in Overijssel reeën geschoten. Met als doel het aantal aanrijdingen met reeën in Overijssel te beperken.

Afschot totaal per jaar

Aantallen per jaar vs. afschot

Afschot per WBE

afschot per wbe per jaar

Standaard worden 10 items getoond. Dit kan uitgebreid worden door meer items te kiezen. Er kan gesorteerd worden op alle kolommen.

WBE nr.WBE naam20172018201920202021
15Heeten9295887575
43Lonneker Losser215153195196196
46Holten5545606363
57IJssellanden3628362323
66Hof van Twente211204228228228
108N-O Twente196189181218218
125Jachtvereniging Kampen00000
128Twickel139140202198198
151IJsselstreek Wijhe146130139139139
152ZO Twente200252236250250
157Lemelerberg7685828585
162West Twente136151148145145
186Hugale114105119126126
229Noorder Vechtlanden5763535757
232Salland-Midden162158123120120
240Dinkelstreek139144169148148
254Reestgebied111113107126126
268Zenderen9098929090
282D Oldematen6577948787
289Koerkamp8170687474
290Tubbergen1029999123123
304Vechtstroom147138117121121
307Sallandse Heuvelrug139129124130130
317Ommen Den Ham1179995102102
321Steenwijkerwold10099118138138
330Vriezenveen6859606666
352Tussen Grens & Vecht Akkerlanden5158697070
363Noord Westhoek5958524848
375t Achterveld5362627373
388Weerribben9698959393
396Tussen Vecht en Dedemsvaart132123120139139
402Zuider Vechtlanden6475817878
Totaal34493397351236293629